WORK&ART
Get Adobe Flash player

1% PODATKU NA RADOŚĆ DZIECI

1% Twego podatku wybierz sam komu przekażesz i na co.

Nie Urząd Skarbowy a my sami powinniśmy zdecydować jaką Organizację Pożytku Publicznego wesprze nasz 1% podatku.

Z radością informujemy, iż siedlecka Fundacja PRO-BONO od 2014 roku została Organizacją Pożytku Publicznego.

Prosimy o zapoznanie się z działalnością Fundacji PRO-BONO.

Fundacja PRO-BONO działa na obszarze Wschodniego Mazowsza i Podlasia (obszar byłego województwa siedleckiego). Jest to działalność w szczególności ukierunkowana dla radości dzieci. Na rzecz dzieci i młodzieży specjalnej troski, na rzecz niepełnosprawnych i chorych. Wspiera także osoby uzdolnione w realizacji ich drogi życiowej i osobistego rozwoju. Działa na rzecz potrzebujących, zmagających się z przeciwnościami losu.

Cyklicznymi i najbardziej znanymi projektami organizacyjnymi Fundacji PRO-BONO są znane w naszym regionie od wielu lat Spotkania Artystyczno-Charytatywne pn. GRELOWISKO, Festiwale Dziecięce DNI RADOŚCI, festyny Krew dla Miasta i Powiatu – DNI KRWIODAWSTWA, Wigilie Siedleckie (fundacja jest inicjatorem i pomysłodawcą Spotkań Opłatkowych w Siedlcach), Międzynarodowe Plenery Malarskie.

Mniejsze i docelowe to akcje wspierające finansowo chorych i upośledzonych np. akcja „POMAGAMY POLI” (zbiórka funduszy na specjalistyczne leczenie neuro-ortopedyczne i zakup ortez specjalnie przygotowanych dla kilkuletniej Poli) czy „DLA BARTKA” (zakup specjalistycznego sprzętu dla osoby niewidomej) oraz zakupy wyprawek do szkoły dla dzieci z ubogich rodzin, pomoce żywnościowe czy finansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci specjalnej troski i dzieci autystycznych.

W działaniu fundacji PRO-BONO, znalazło się stypendium przyznane dla uzdolnionej wokalnie Leny Kosińskiej na naukę w szkole – opłacenie 3 lat edukacji.

To tylko cząstka działań Fundacji PRO-BONO z ostatnich lat.

Filarem i „lokomotywą” Fundacji PRO-BONO jest Mirosław GRELUK – Kawaler Orderu Uśmiechu, członek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, znany społecznik i artysta malarz, prowadzący działalność społeczną i charytatywną od 1996 roku.

http://www.siedlcetv.pl/pomagamy-pro-bono-grelowisko-siedlcetv/

Jeżeli zechcą Państwo podarować 1% swojego podatku Fundacji PRO-BONO w zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28) prosimy…

  1. Podać nazwę naszej organizacji: Fundacja PRO-BONO
  2. Podać nr KRS: 0000242731
  3. Podać kwotę wpłaty (nie większą niż wyliczony 1% podatku dochodowego, zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół)
  4. Numer konta Fundacji PRO-BONO                         Bank BGŻ 73 2030 0045 1110 0000 0264 5630