WORK&ART
Get Adobe Flash player

MIROSŁAW GRELUK ur. 16 lutego 1966 r. w Łukowie. Absolwent PSZ “Reklama” w Mińsku Mazowieckim. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Praca magisterska u Prof. Janusza Gajdy z zakresu teorii upowszechniania kultury, praca dyplomowa z malarstwa pod kierunkiem Prof. Mariana Stelmasika. W roku 1997 stypendysta Ministra Kultury i Sztuki.

  • Artysta malarz, prezenter, menedżer, działacz społeczny, Radny Rady Miasta Siedlce IV Kadencji w latach 2002-2006. Organizator imprez kulturalnych, artystycznych, charytatywnych i sportowych.
  • Twórczość w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki użytkowej, projektowania wnętrz, reklamy i fotografii artystycznej. Fotografuje głównie w plenerze. Ponad 20 wystaw indywidualnych i zbiorowych w galeriach całego kraju; m.in. wystawa malarstwa i fotografii wspólnie z Jerzym KOŚNIKIEM w Muzeum Okręgowym w Siedlcach pt. “Oblicza kobiety” i “Twarze kina” w 1997. Do 2004 roku, właściciel Agencji Modelek “Be MODEL” ( Agencja artystyczna – Szkoła Wdzięku ) w Siedlcach.
  • Współorganizator i uczestnik Międzynarodowego Pleneru Malarskiego “Contrastes de la Lumiere” (“Kontrasty światła”) w Porto na Korsyce (Francja) w 2003 roku. Uczestnik Międzynarodowego Pleneru malarskiego Fundacji POMOST Jacka Gołębiewskiego w 2005 roku. Uczestnik i współorganizator Międzynarodowych Plenerów Malarskich „Węgrów – Dolina Liwca” w latach 2007-2009.
  • Uczestnik międzynarodowej akcji charytatywnej „Polscy Artyści Plastycy – Dzieciom”. Ideę tę stworzył i realizuje Marek Michalak Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, obecnie Rzecznik Praw Dziecka.
  • Od listopada 2010 roku jest członkiem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu na wniosek Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.
MIROSŁAW GRELUK jest twórcą i realizatorem największych imprez charytatywnych Wschodniej Polski – Spotkań Artystyczno-Towarzyskich i Charytatywnych o nazwie GRELOWISKO . Mirosław GRELUK i Darczyńcy GRELOWISK objęli szczególną opieką specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze z terenu byłego województwa siedleckiego. GRELOWISKA jako jedyne w Regionie Wschodniego Mazowsza skupiły elitę tego Regionu: świat ludzi biznesu, przedstawicieli władz, kultury, sztuki, nauki i mediów oraz polityki. Są to spotkania, które łączą przyjemne z pożytecznym: wernisaże malarstwa i fotografii, pokazy mody, recitale muzyczne, występy artystyczne (taniec, teatr ruchu), aukcje obrazów artysty z przeznaczeniem na cele charytatywne oraz po częściach oficjalnych bale do białego rana. GRELOWISKA stały się imprezami, na których należy bywać – chętnie zaszczycają je swoją obecnością znaczące osoby z całego kraju. Mirosław GRELUK przez 13 lat GRELOWISK (od 1997 do 2010 roku odbyło się 23 spotkania), przekazał z aukcji obrazów swojego autorstwa i kwest ponad 450 000 zł. oraz dary wartości ponad 250 000zł. Dochód z aukcji obrazów i kwest prowadzonych na GRELOWISKACH autor przekazuje w całości na cele charytatywne. Do 2005 roku obdarowanych zostało ponad 60 instytucji potrzebujących pomocy.
Rekordowe kwoty uzyskano na GRELOWISKACH w Siedlcach: 15 000 zł. za obraz pt. “Na polowanie” zapłacił Mirosław Borkowski, 8 000 zł. za obraz “Jazda Saniami” zapłacił Andrzej Jastrzębski, a po 7 000 zł, zapłacili Józef Oleksy za obraz pt. “Konie” i Andrzej Gajowniczek za obraz pt. “Galop”.
Laureat nagrody Prezydenta Miasta Siedlce “Sponsor Roku 2002″ za działalność społeczno-charytatywną. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Siedlce „Wawrzyn Siedlecki” w roku 2009 za całokształt działalności artystycznej. Laureat nagrody Łukowskiego Złotego Niedźwiedzia 2011 tj. Zasłużony dla Miasta Łuków za działalność społeczną, charytatywna i promocyjną Miasta i Powiatu Łuków. Poprzez Grelowiska integruje ludzi świata biznesu, nauki, kultury i mediów Regionu, wspiera i promuje rodzimych artystów – rodzimą sztukę, ale przede wszystkim wspiera finansowo ośrodki szkolno – wychowawcze i instytucje potrzebujące pomocy. Za tą działalność uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Współpracuje z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie bez Barier”, Fundacją PRO-BONO oraz organizacjami biznesu m.in. z Business Centre Club. Organizator i prezenter wielu imprez artystycznych, kulturalnych, towarzyskich i charytatywnych.
Współpracuje także z mediami lokalnymi jako realizator lokalnych programów telewizyjnych i dziennikarz prasowy. Bardzo aktywna działalność artystyczno-kulturalna i społeczna od 23 lat na obszarze Regionu Wschodniego Mazowsza i Podlasia.
Mirosław Greluk jest pomysłodawcą i współorganizatorem (wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach) Festiwalu Dziecięcego pod nazwą “Dzień Radości”, realizowany od 2004 roku, który odbywa się corocznie na siedleckim amfiteatrze. Od 2006 roku jest to wspólna impreza z PCK w Siedlcach pod nazwą Festiwal Dziecięcy „Dzień Radości” i „Krew dla Miasta i Powiatu” jako Dzień Krwiodawstwa.
W latach 2000-2005 organizuje imprezy dla dzieci ze szkół specjalnych – Dni Radości w SOSz-W w Jaworku.
W latach 2005-2006 współorganizuje w Siedlcach cykliczną imprezę o nazwie Siedlecki Wieczór Mody, prezentującą siedleckich projektantów i producentów odzieży, a także rodzimych handlowców w branży odzieżowej i obuwniczej.
Członek i członek założyciel kilkunastu stowarzyszeń, fundacji i organizacji społecznych
a w szczególności Stowarzyszenia Promocji Mistrzów MASTERS PROMOTION, które prowadzi wspólnie z Wojciechem Góreckim. www.masterspromotion.pl
Współorganizator Wyborów Miss Ziemi Węgrowskiej w latach 1998-2005, wspólnie z Wojciechem Góreckim.
Współorganizator Wielkiej Gali Kickboxingu Siedlce 2008, Gali Kickboxingu Łosice 2008 oraz Wielkiej Gali Kickboxingu i oficjalnego meczu międzypaństwowego POLSKA vs USA Łochów 2009 – MASTERS PROMOTION.
Współorganizator II Międzynarodowego Turnieju w Podnoszeniu Ciężarów „Bracia Dołęgowie Zapraszają…” grudzień 2009 w Łukowie oraz GRAND PRIX w Podnoszeniu Ciężarów Łuków 2010 – MASTERS PROMOTION.
W 2010 roku organizuje gale promocyjne z okazji wydania książek „GWIAZDOZBIÓR Tomasza Markiewicza” i „Jak to robią TWARDZIELKI” Marioli Zaczyńskiej, siedleckich dziennikarzy (Nove Kino Siedlce).
Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu na uroczystym posiedzeniu z okazji 35-lecia Orderu Uśmiechu w dniu 4 października 2003 w Świdnicy postanowiła uhonorować Mirosława Greluka dziecięcym Orderem Uśmiechu za pracę na rzecz Dzieci specjalnej troski. Do tej nagrody, Mirka Greluka, zgłosiły Dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Siedlec i Jaworka. Oficjalne wręczenie Orderu Uśmiechu nastąpiło 20 czerwca 2004 roku na I Festiwalu Dziecięcym “Dniu Radości” w Siedlcach.
Od listopada 2010 roku jest członkiem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu na wniosek Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.